Шоуто на Super Bowl LIV на полувремето беше гледано от 103 милиона души

click fraud protection

103 милиона души са включени Супербоул 54шоу на полувремето, оглавявани от Шакира и Дженифър Лопес, като гледаемостта е нараснала с 4% в сравнение с гледаемостта на полувремето от миналата година. Тази година Super Bowl се проведе в Маями на Hard Rock Stadium. Музиката на шоуто отдава почит на богатите латино корени на Маями, като включва само латино изпълнители. Освен Шакира и Джей Ло, се представиха и певците Джей Балвин и Бад Бъни. Тоалетите и гримът също се забелязваха. Лошото зайче носеше много запомнящ се метален сребърен костюм, докато Дженифър Лопес и Шакира се преоблякоха в няколко сложни костюма. В шоуто на полувремето бяха използвани и красиви светлинни ефекти на сцената, които, съчетани с добре хореографираните танци, създадоха впечатляващо визуално изживяване и за зрителите.

Докато тазгодишното шоу на полувремето изглежда получава много повече похвали от другите предавания на полувремето през последните години, изключително близкият футболен мач със сигурност помогна да се подготви сцената за голямо шоу. И двата отбора излязоха от тунела готови да играят бързо и силно. Имаше няколко големи попадения и на двата куотърбека и първото полувреме спря до равен резултат 10-10. Енергичното шоу на полувремето като че ли подсили играчите още повече, като 49ers взеха и поддържаха преднина от 10 точки дълбоко в четвъртата четвърт. Тази преднина беше прекъсната от офанзивните звезди на Chiefs, водени от

куотърбек Патрик Махоумс и тайт-енд Травис Келс. След това Chiefs щяха да приключат мача с краен резултат 31-20.

Увеличението на гледаемостта от година на година, както и на броя на зрителите е отбелязано от Fox Sports. Има няколко очевидни причини за увеличението: шоуто на полувремето беше уникално и електрическо, играта беше напрегната и физическа, Mahomes потенциално наруши "Лудото проклятие", и т.н. Има още един основен фактор за зрителите да следят цялата игра: завръщането на страхотни и запомнящи се реклами за Super Bowl. Особено популярна реклама беше Реклама на Rocket Mortgage с участието на Джейсън Момоа на Аквамен. Рекламата показва, че Момоа се завръща, пристига в къщата си и се "настройва като у дома си", като си отлепя косата и "фалшивите" мускули, разкривайки болнав слаб мъж (очевидно подпомогнат от CGI).

Друга запомняща се реклама за Super Bowl беше Реклама на плантаторите, която представи Baby Nut. Бебешка версия на г-н Peanut се ражда, след като последният беше убит в по-ранна реклама на Planters, правейки много сравнения с Baby Yoda от Мандалорецът. Baby Nut несъмнено ще предостави на интернет много мем формати в близко бъдеще. Много други запомнящи се реклами бяха пуснати в антракта преди шоуто на полувремето, както и по време на рекламни паузи през целия мач.

Завладяващият футболен мач и веселите, добре продуцирани реклами държаха телевизионната аудитория достатъчно ангажирана, за да види значително увеличение на телевизионните зрители, присъстващи за шоуто на Дженифър Лопес и Шакира на полувремето. Има и фактор за тези, които не се интересуват от самата игра, но се интересуват от шоуто на полувремето, особено ако са фенове на Джей Ло и Шакира. Някои фенове се настройват специално за шоуто на полувремето и заобикалят изцяло останалата част от играта. Но независимо защо хората гледаха, Дженифър Лопес, Шакира и другите певци със сигурност се възползваха максимално от полувремето Супербоул 54.

Източник: Fox Sports

Чъки: Защо Джейк да работи с Чъки е най-доброто нещо за сериала