Всеки носител на американски идол през годините

click fraud protection

С ABC сега излъчва забележителността Американски идол сезон 20 и прави препратки към дългата история на шоуто, време е феновете да погледнат назад към 19-те амбициозни певци, които успяха да спечелят това певческо състезание през годините. От самото начало, първо Американски идол победители бяха пионерите за стотици амбициозни състезатели през следващите 20 сезона. След като 20-ият победител е коронясан през 2022 г., това е идеалният момент да погледнем назад към историята на поредицата.

От първите 15 сезона на Fox до последните пет сезона на ABC, Американски идол е огромен хит сред бъдещите музиканти и зрителите на риалити телевизията. Докато други певчески състезания се появиха и поставиха много по-голям акцент върху знаменитостите в съдийската комисия, Идол винаги е бил за намиране на следващата американска суперзвезда, която ще превземе музикалната индустрия с щурм. През годините, много звезди излязоха Американски идол, което го прави едно от най-успешните риалити състезания по телевизията.

Кели Кларксън (сезон 1)

Първият досега Американски идол победител стана несравнимата Кели Кларксън. В шоуто Кели се представи като 19-годишна амбициозна певица от Бърлесън, Тексас. От самото начало беше ясно, че Кели ще стане любимата на Америка. Без съмнение Кели беше този, който победи през цялото време Американски идол сезон 1.

Рубен Студард (сезон 2)

От Бирмингам, Алабама, Рубен Студард беше само на 24 години, когато се яви на прослушване за Американски идол сезон 2. След като се изправи срещу Клей Айкън на големия финал, Рубен беше коронован като победител, а Клей завърши като подгласник. На финала Рубен изпълни „A House Is Not a Home“ от Dionne Warwick, „Imagine“ от Джон Ленън и оригинална песен, наречена „Flying Without Wings“.

Фантазия Барино (сезон 3)

Един от най успешен Американски идол винаги победител беше Фантазия Барино. Тя беше на 19 години в шоуто и дойде от Хай Пойнт, Северна Каролина. Финалните изпълнения на Fantasia бяха "All My Life" от K-Ci & JoJo, "Summertime" от Abbie Mitchell и нейната оригинална песен "I Believe". В крайна сметка Fantasia спечели сезон 3, а другата финалистка Даяна ДеГармо завърши като подгласник.

Кари Ъндърууд (сезон 4)

Състезанието продължава Американски идол сезон 4 се свежда до финалистите Кари Ъндърууд и Бо Бис. Тя се яви на прослушване като 21-годишна певица от Чекота, Оклахома. Нейните печеливши изпълнения на финала бяха „Денят на независимостта“ от Мартина Макбрайд, „Angels Brought Me Here“ на Гай Себастиан и нейната чисто нова оригинална песен „Inside Your Heaven“.

Тейлър Хикс (сезон 5)

Точно като Рубен Студард, Тейлър Хикс също продължи да печели Американски идол като някой от Бирмингам, Алабама. Тейлър беше по-възрастен от средното Идол победител, на 29 години, когато се състезава. Подгласникът на Американски идол сезон 5, Катрин Макфий, също се радва на изключително успешна кариера след престоя си в шоуто.

Джордин Спаркс (сезон 6)

Джордин Спаркс е друг невероятно влиятелен и успешен победител. Шокиращо, Джордин влезе Американски идол сезон 6 като 16-годишен от Глендейл, Аризона. Нейните финални изпълнения включват „Боец“ на Кристина Агилера и „Счупено крило“ на Мартина Макбрайд. В крайна сметка Джордин спечели сезон 6, а Блейк Луис завърши като подгласник.

Дейвид Кук (сезон 7)

Победи 25-годишният Дейвид Кук от Тулса, Оклахома Американски идол сезон 7 след силен пробег в състезанието. Финалът му обаче беше невероятно противоречив поради факта, че много фенове искаха вместо това да спечели вторият шампион Дейвид Арчулета. Въпреки това Дейвид Кук получи повече гласове от публиката, спечели шоуто и в резултат направи успешна кариера.

Крис Алън (сезон 8)

Много талантливият Крис Алън спечели Американски идол сезон 8 като 23-годишна певица от Конуей, Арканзас. На финала Крис изпълни "Ain't No Sunshine" от Бил Уидърс, "What's Going On" от Марвин Гей и оригиналната си песен "No Boundaries". Това беше още един момент, който раздели феновете, като се има предвид, че много зрители искаха вместо това да спечели вторият шампион от сезон 8 Адам Ламбърт.

Лий Дюайз (сезон 9)

Лий Дюайз се представи на Американски идол сезон 9 като 23-годишна певица от Маунт Проспект, Илинойс. Финалът се свежда до него и Crystal Bowersox, но финалните изпълнения на Лий на „The Boxer“ от Simon & Garfunkel, „Everybody Hurts“ на R.E.M. и „Beautiful Day“ на U2 го пренебрегнаха.

Скоти Маккриъри (сезон 10)

Много дългогодишни Идол феновете си спомнят колко силен фаворит беше Скоти Маккрийри от самото начало Американски идол сезон 10. Подобно на Кели Кларксън, Фантазия и Кари Ъндърууд, имаше чувството, че той винаги е трябвало да побеждава през този сезон. По време на прослушването си Скоти разкри, че е само на 16 години и идва от Гарнър, Северна Каролина. Неговите изпълнения на големия финал включват "Gone" на Монтгомъри Джентри и "Check Yes Or No" на Джордж Стрейт.

Филип Филипс (сезон 11)

Филип Филипс е един от Най-известният Американски идол победители през цялото време. На прослушването си обаче Филип беше само 20-годишен прохождащ певец от Лийсбърг, Джорджия. Състезанието в крайна сметка се стесни до него и Джесика Санчес, но Филип получи повече гласове от публиката и спечели Американски идол сезон 11. Един от най-забележителните моменти от Phillip Phillips в шоуто беше финалното му изпълнение на оригиналната му песен "Home".

Кандис Глоувър (сезон 12)

Феновете на риалити телевизията често си спомнят Американски идол сезон 12 като спорен сезон, който включваше Марая Кери и Ники Минаж като съдии. Уви, също така заслужава да се отбележи, че Кандис Глоувър спечели сезона срещу Кри Харисън на финала. Нейните изпълнения включват "Chasing Pavements" от Адел, "I Am Beautiful" от Candice Glover и "I (Who Have Nothin')" от Бен Е. крал.

Кейлъб Джонсън (сезон 13)

Като се имат предвид всички неща, справедливо е да се каже, че Кейлъб Джонсън е такъв по-малко известен Американски идол победител. До сезон 13 шоуто вече не беше в разцвета си и беше изправено пред ожесточена конкуренция от нови телевизионни предавания като напр. Гласът и американското издание на Х факторът. Във всеки случай, 22-годишният Кейлъб от Ашвил, Северна Каролина, направи страхотно представяне в сезон 13, което оправда победата му.

Ник Фрадиани (сезон 14)

Американски идол Сезон 14 се стесни между Ник Фрадиани и Кларк Бекъм, но Ник беше коронясан като победител. На големия финал Ник изпълни "Bright Lights" на Matchbox Twenty, "I Won't Give Up" от Jason Mraz и новата си оригинална песен "Beautiful Life". Може да не е спечелил шоуто през златните му години, но все още е официален представител Идол победител.

Трент Хармън (сезон 15)

Трент Хармън спечели финален сезон на Американски идоле оригинално изпълнение на Фокс. Влизайки в сезон 15, зрителите знаеха, че това ще бъде последната година на шоуто по Fox, така че имаше общ "сбогом" тема за целия сезон. В крайна сметка Трент Хармън беше коронясан като победител Американски идол сезон 15, като много фенове вярват, че той ще бъде последният човек с тази титла в историята.

Мади Поп (сезон 16)

През 2018 г. ABC рестартира певческото състезание и го излъчи Американски идол сезон 16. През целия сезон Мади Попе имаше донякъде водеща енергия към нея. След като стигна до големия финал с Кейлъб Лий Хътчинсън, Мади изпълни две оригинални песни - "Going Going Gone" и "Don't Let Your Children Growing Up" - както и "Landslide" на Fleetwood Mac. Както се очакваше, Мади беше коронясана като победител в сезон 16.

Лейн Харди (сезон 17)

От Ливингстън, Луизиана, 18-годишен Лейн Харди спечели Американски идол сезон 17. Това беше втората му година на прослушване за шоуто и този път той беше много по-подготвен за него. Подгласник на сезона стана Алехандро Аранда.

Просто Сам (сезон 18)

Американски идол Сезон 18 беше опетнен от продължаващата пандемия от COVID-19, която едва започваше по това време и в крайна сметка прекъсна шоуто. Чрез поредица от дигитални изпълнения и социално дистанцирани епизоди, публиката в крайна сметка увенчава Just Sam. Независимо от това, подгласникът Артър Гън също беше голям фаворит на феновете през сезона.

Чайс Бекъм (сезон 19)

Сезон 19 беше невероятно състезателна година, но Чайс Бекъм излезе победител поради безспорния си талант и завладяваща предистория. Преди ан Американски идол Победителят от сезон 20 е коронясан, Чайс остава сегашният управляващ Идол шампион.

Американски идол сезон 20 се излъчва в неделя и понеделник от 20:00 ч. ET/PT на ABC.

90-дневен годеник: Защо Махагони използва преводач, за да говори с Бен