Vítězný čas: Proč Jerry West není šťastný poté, co vyhrál šampionát

click fraud protection

Jerry West není šťastný poté, co vyhrál šampionát NBA Vítězný čas: Vzestup dynastie Lakers epizoda 2, což je pro něj s ohledem na okolnosti záhadná emoce. I když Jasona Clarka Vítězný čas postava je trenérem Los Angeles Lakers během událostí show, Jerry West byl před touto dobou dokonalý hráč NBA. Jeho silueta se stala logem NBA, a zatímco série HBO 2022 se zaměřuje na jinou éru Lakers, show stále zahrnuje herní odkaz Jerryho Westa do svého hlavního příběhu.

Vítězný čas epizoda 2 se více zaměřuje na Westův život a vztah k basketbalu, protože jsou zde okamžiky od dětství až po trenérskou kariéru. Začátek epizody obsahuje pohled do roku 1972, kdy Los Angeles Lakers vyhrál šampionát NBA. Jerry West je zobrazen mezi hráči a davem poté, co zazní poslední bzučák a Lakers porazili New York Knights v pěti zápasech. Protože všichni kolem Westa nadšeně oslavují vítězství v šampionátu, on není na stejné emocionální úrovni. Namísto, Vítězný čas epizoda 2 ho spletla jako někoho, kdo truchlí nad ztrátou přítele v baru, protože vypadá tak smutně.

Nedostatek štěstí Jerryho Westa po vítězství v NBA Championship je nejvýraznější u baru o 3 hodiny později, ale je evidentní, když je ještě na kurtu s Los Angeles Lakers. Před ziskem titulu v roce 1972 prohrál svých předchozích sedm cest do finále NBA, takže to měl být vrchol jeho kariéry. Je to nečekaný způsob, jak zobrazit Jerryho Westa Vítězný čas epizoda 1 dokonce ukázal, jak ho prohra rozzlobila. Je to koneckonců tentýž muž, který v předchozí epizodě křičel o vítězství ve finále NBA v roce 1969, přestože v sérii prohrál s Boston Celtics. Pozorovat ho, jak není nadšený kvůli vítězství, je pozoruhodné, ale mohlo by to vypovídat o tom, jak se show snaží prozkoumat život Jerryho Westa.

Archivní záběry a rozhovory z finále NBA v roce 1972 zobrazují Jerryho Westa téměř nevěřícně. Zatímco on mluvil více vysoce o úspěchu v jeho pozdějších letech, West původně říkal, že on byl bez slov, aby konečně vyhrál šampionát. Tohle může být ta emoce Vítězný čas epizoda 2 se snaží sdělit, i když pořad také jistě chce, aby diváci měli pocit, že Jerry West také zažívá trochu smutku. Show by ho nevzala do baru a jinak by vypadal tak poraženě. Jedním z možných výkladů situace je, že pití o samotě v baru je jediný způsob, jak Jerry West zná jak prožít konec finále NBA, protože podobné cesty mohl podniknout v minulosti prohrává.

Existuje také možné vysvětlení Vítězný čas epizoda 2 ukazuje Jerryho Westa tímto způsobem, aby ilustroval pocit nejisté budoucnosti poté, co konečně dosáhl svého životního cíle. Opakovaná prohra ve finále NBA byla pro ně obrovskou motivací Jerry West v reálném životě, takže mohl být trochu šokován, že už nemá stejnou motivaci. Přehlídka také škádlí jeho komplexní milostný/nenávistný vztah k basketbalu, takže by to mohlo být Příklad, kdy mu vítězství v NBA Championship nepřineslo tolik radosti a uspokojení jako on očekávaný. Tak jako Vítězný čas se ponoří do začátku dynastie Lakers bez něj jako jejich trenéra, možná pak přijde více vhled do jeho emocí během roku 1972.