Ο καταπληκτικός αγώνας: Οι 10 τελευταίοι νικητές, κατατάσσονται κατά πόσο το άξιζαν

click fraud protection

Για να κερδίσεις Ο καταπληκτικός αγώνας, κάποιος πρέπει να έχει οδήγηση, αντοχή και αποφασιστικότητα να ξεπεράσει όταν τα εμπόδια γίνονται σκληρά. Ο διαγωνισμός ριάλιτι επιτυχίας του CBS δεν είναι για τους αδύναμους. Απαιτεί την καρδιά ενός πρωταθλητή, κάτι που έδειξαν οι τελευταίοι 10 νικητές του κορυφαίου διαγωνισμού reality του δικτύου.

Οι προκλήσεις ήταν δύσκολες και ο αγώνας ακόμη πιο σκληρός, αλλά στο τέλος, οι 10 νικητές όχι μόνο τα κατάφεραν όταν έπρεπε, αλλά το κατάφεραν ενώ κέρδισαν το δικαίωμα να γίνουν ο καλύτερος δρομέας στον κόσμο. Ακολουθεί μια κατάταξη των 10 τελευταίων νικητών με βάση το πόσο πολύ ήθελαν και άξιζαν να αποκαλούνται πρωταθλητές.

10 Dana & Matt (Σεζόν 28)

Οι Dana & Matt ήταν οι νικητές της 28ης σεζόν, και μέσα από όλα αυτά, έπρεπε να αντέξουν τη συναρμολόγηση ενός Victorinox Μαχαίρι του Ελβετικού Στρατού, εκτελώντας μια απαιτητική και γρήγορη ρουτίνα μπαλέτου και εξασκηθείτε στην ισορροπία μονόκυκλα.

Ενώ όλα τα οι προκλήσεις ήταν πράγματι τρομακτικές, ήταν λίγο εξημερωμένοι

Καταπληκτικός Αγώνας πρότυπα σε σύγκριση με τους άλλους εννέα νικητές αυτής της λίστας, αλλά αυτό δεν αφαιρεί από το γεγονός ότι πάλεψαν με νύχια και με δόντια για να γίνουν οι πρωταθλητές αυτής της σεζόν.

9 Amy & Maya (Σεζόν 25)

Όπως η Dana & Matt, η Amy & Maya κέρδισαν τη νίκη τους στην 25η σεζόν κάνοντας μια ποικιλία από δύσκολες προκλήσεις που δοκίμασαν τις ψυχικές και σωματικές τους δυνάμεις. Το ζευγάρι έπρεπε να διασχίσει ένα φαράγγι στα βουνά του Άτλαντα με σχοινί και σανίδα και ζιπλάιν και να τρέξει πάνω από λαδωμένο κούτσουρο για να αρπάξετε σημαίες στο παιχνίδι της Μάλτας "Gostra". Κάθε ομάδα που πρέπει να τρέξει πάνω σε λιπαρά κούτσουρα αξίζει να είναι πρωταθλητές.

8 Josh & Brent (21η σεζόν)

Ο Τζος και ο Μπρεντ ήταν αγρότες κατσίκες που μπήκαν στον αγώνα της σεζόν 21 προετοιμασμένοι και έτοιμοι να πάρουν το στέμμα στο σπίτι τους, και αυτό το έκαναν.

Οι προκλήσεις των αγροτών για να φτάσουν στη γραμμή τερματισμού ήταν σκληρές, από την προσπάθεια να ανταγωνιστούν τον α 10χρονος Κινέζος επαγγελματίας επιτραπέζιας αντισφαίρισης για να δραπετεύσει από ένα ζουρλομανδύα 15 ορόφους πάνω από το Μπρούκλιν Ναυτικό Ναυπηγείο. Οι αγρότες τα έκαναν όλα και ήταν οι πρώτοι που τερμάτισαν τον αγώνα.

7 Cody & Jessica (Σεζόν 30)

Η 30η σεζόν ήταν θορυβώδης, καθώς οι ομάδες έπρεπε να διαγωνιστούν σε μια πρόκληση "Frietrace" για να τραβηχτούν 200 πόδια μέχρι την κορυφή του κεντρικού αγκυροβόλιου του San Francisco-Oakland Bay Bridge.

Ήταν πολλές τρομακτικές προκλήσεις αυτή τη σεζόν, αλλά αστέρια της πραγματικότητας Ο Κόντι και η Τζέσικα βρήκαν έναν τρόπο να περάσουν και να περάσουν τη γραμμή του τερματισμού ως πρωταθλητές της σεζόν.

6 Dave & Connor (Σεζόν 24)

Αυτή η σεζόν είδε ομάδες των προηγούμενων σεζόν να συγκεντρώνονται για έναν αγώνα all-star που ήταν γεμάτος δράμα και ενθουσιασμό όλη τη σεζόν. Ακόμα και για τους βετεράνους που επέστρεψαν, αυτή η σεζόν βρήκε τον τρόπο να δημιουργήσει νέες προκλήσεις για τις ομάδες.

Στο τέλος, οι Dave & Connor, που αποκλείστηκαν στο πέμπτο σκέλος της σεζόν 22, τελικά βάλε τα όλα μαζί και έφερε στο σπίτι το μεγάλο έπαθλο 1 εκατομμυρίου δολαρίων.

5 Colin & Christie (Σεζόν 31)

Οι διαγωνιζόμενοι αυτή τη σεζόν αποτελούνταν από την άλλη Τηλεοπτικές εκπομπές του CBS που έχουν ανταγωνιστεί Ο καταπληκτικός αγώνας για το δικαίωμα να είναι το εμβληματικό πρόγραμμα του δικτύου.

Στο τέλος, Ο καταπληκτικός αγώνας έδειξε ακόμα ότι ήταν ο κορυφαίος σκύλος στέλνοντας ομάδες από Μεγάλος αδερφός, Επιζών, και το γονικό σόου σε μια παγκόσμια περιπέτεια γεμάτη ανατροπές και ανατροπές. Στο τέλος, ο Colin & Christie, δύο πρώην διαγωνιζόμενοι Ο καταπληκτικός αγώνας, έδειξε στους άλλους πώς έγινε και πήρε τη νίκη.

4 Tyler & Laura (Σεζόν 26)

Από την αρχή της σεζόν 26, ο Tyler και η Laura συμμετείχαν στο A-game τους, χρησιμοποιώντας ηλεκτρικά εργαλεία για να αφαιρέσουν ένα κιβώτιο ταχυτήτων από ένα μπλοκ κινητήρα στο rappel από τον πύργο Reunion του Ντάλας. Wereταν αμέσως τα φαβορί για να το κερδίσουν όλη αυτή τη σεζόν, και το έκαναν, κερδίζοντας ένα υπέροχο 1 εκατομμύριο δολάρια για την ολοκλήρωση του εκπληκτικού ταξιδιού τους.

3 Jason & Amy (Σεζόν 23)

Οι Lovebirds Jason & Amy μπήκαν στην 23η σεζόν έτοιμοι να αντιμετωπίσουν όλους τους δρομείς. Για να φτάσει στο μεγάλο έπαθλο του 1 εκατομμυρίου δολαρίων, το δίδυμο έπρεπε να κάνει μια σειρά από τρελές προκλήσεις, από το να φορέσει ένα κοστούμι πανοπλία και χρησιμοποιώντας έναν μπαλίστα, ρίχνοντας ένα βέλος μέσα από μια ασπίδα, για να καβαλήσετε ένα αεροπλάνο με θάμνους για να ρίξετε προμήθειες σε εξορκίζω.

Ο Τζέισον και η Έιμι είχαν την ώθηση να ξεπεράσουν αυτή τη σεζόν και αυτό το έκαναν, έγιναν πρωταθλητές και ετοιμάστηκαν για μια μελλοντική εμφάνιση όλων των αστέρων.

2 Bates & Anthony (Σεζόν 22)

Ο Bates και ο Anthony ήταν μια υπολογίσιμη ομάδα σε όλη τη σεζόν 22. Αυτή η ομάδα ήταν πεινασμένη, αποφασισμένη και έτοιμη να σκοτώσει όλους τους ανταγωνιστές στην προσπάθειά τους να κερδίσουν το μεγάλο έπαθλο. Έκαναν ακριβώς αυτό και στη συνέχεια μερικοί, κερδίζοντας τον αγώνα της σεζόν 22 και καθιερώνοντας τον εαυτό τους ως μία από τις πιο κυρίαρχες ομάδες στην ιστορία του σόου, χωρίς καμία.

1 Brooke & Scott (Σεζόν 29)

Λίγες ομάδες ήταν τόσο κυρίαρχες από την αρχή ως το τέλος όσο ο Μπρουκ και ο Σκοτ ​​στη σεζόν 29. Με τον τρόπο που έχει στηθεί το παιχνίδι, μπορεί να είναι λίγο δύσκολο για τους οπαδούς να δουν ποιες ομάδες θα ήταν το φαβορί για να πάνε μέχρι τη γραμμή τερματισμού και τον τερματισμό ως η κορυφαία ομάδα, αλλά δεν υπήρχαν τέτοιες κρατήσεις με τους Booke & Σκοτ.

Από την έναρξη στο Λος Άντζελες μέχρι τη γραμμή τερματισμού στο Milton Lee Olive Park στο Σικάγο, Brooke & Ο Scott είχε σχεδόν το κουμάντο σε όλη τη σεζόν και άξιζε να στεφθούν πρωταθλητές εποχή.

ΕπόμενοSurvivor: The 10 Best Solvers Puzzle