Kihirdették a 2018-as Spirit Awards jelöltjeit
Kihirdették a 2018-as Film Independent Spirit Awards jelöltjeit. Luca Guadagnino felnőttkori meséje Hívj a neveden hat jelöléssel vezetett az élen, őt Jordan Peele követte Kifelé (ez egy vígjáték vagy dráma?) és a Safdie Brothers Jó időegyenként öttel. Greta Gerwig rendezői debütálása Lady Bird négy jelölést kapott – bár érdekes módon Gerwig magát nem jelölték a legjobb rendező kategóriában. Lily Collins és Tessa Thompson egy nyugat-hollywoodi ünnepségen jelentette be a jelöléseket.
A Spirit Awards díját minden évben a legjobb, az Egyesült Államokban 20 millió dollár alatt készült játékfilmek kapják. A Film Independent non-profit művészeti szervezet által választott Spirit Awards hagyományosan nem tekinthető nagy Oscar-jóslónak, bár az elmúlt években. Holdfény, Reflektorfény és madárember mindegyik elnyerte a Spirit Awards legjobb film díját, mielőtt folytatta volna nyerni az Oscart ugyanabban a kategóriában.
Íme a 2018-as Film Independent Spirit Award jelöltjeinek teljes listája:
Legjobb tulajdonsága
Hívj a neveden (Producerek: Peter Spears, Luca Guadagnino, Emilie Georges, Rodrigo Teixeira, Marco Morabito, James Ivory, Howard Rosenman)
A floridai projekt (Producerek: Sean Baker, Chris Bergoch, Kevin Chinoy, Andrew Duncan, Alex Saks, Francesca Silvestri, Shih-Ching Tsou)
Kifelé (Producerek: Jason Blum, Edward H. Hamm Jr., Sean McKittrick, Jordan Peele)
Lady Bird (Producerek: Eli Bush, Evelyn O’Neill, Scott Rudin)
A lovas (Producerek: Mollye Asher, Bert Hamelinck, Sacha Ben Harroche, Chloé Zhao)
Legjobb első funkció
Kolumbusz (Rendező: Kogonada; Producerek: Danielle Renfrew Behrens, Aaron Boyd, Giulia Caruso, Ki Jin Kim, Andrew Miano, Chris Weitz)
Ingrid Nyugatra megy (Rendező: Matt Spicer; Producerek: Jared Ian Goldman, Adam Mirels, Robert Mirels, Aubrey Plaza, Tim White, Trevor White)
Menashe (Rendező/producer: Joshua Z. Weinstein; Producerek: Yoni Brook, Traci Carlson, Daniel Finkelman, Alex Lipschultz)
Ó, Lucy! (Rendező/producer: Atsuko Hirayanagi; Producerek: Jessica Elbaum, Yukie Kito, Han West)
Patti torta$ (Rendező: Geremy Jasper; Producerek: Chris Columbus, Michael Gottwald, Dan Janvey, Daniela Taplin Lundberg, Noah Stahl, Rodrigo Teixeira)
John Cassavettes-díj (legjobb 500 000 dollár alatt készült film)
Dayveon (Író/rendező/producer: Amman Abbasi; Író: Steven Reneau; Producerek: Lachion Buckingham, Alexander Uhlmann)
Szellemtörténet (író/rendező: David Lowery; Producerek: Adam Donaghey, Toby Halbrooks, James M. Johnston)
Élet és semmi több (író/rendező: Antonio Méndez Esparza; Producerek: Amadeo Hernández Bueno, Alvaro Portanet Hernández, Pedro Hernández Santos)
A legszebb sziget (író/rendező/producer: Ana Asensio; Producerek: Larry Fessenden, Noah Greenberg, Chadd Harbold, Jenn Wexler)
Az átváltozás (író/rendező: Michael O’Shea; Producer: Susan Leber)
Legjobb rendező
Sean Baker - A floridai projekt
Jonas Carpignano - Egy Ciambra
Luca Guadagnino - Hívj a neveden
Jordan Peele - Kifelé
Benny Safdie, Josh Safdie - Jó idő
Chloé Zhao - A lovas
Legjobb forgatókönyv
Greta Gerwig - Lady Bird
Azazel Jacobs - A szeretők
Martin McDonagh - Három óriásplakát a Missouri állambeli Ebbingen kívül
Jordan Peele - Kifelé
Mike White - Beatriz a vacsoránál
Legjobb első forgatókönyv
Kris Avedisian (Sztori: Kyle Espeleta, Jesse Wakeman) - Donald sírt
Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani - A nagy beteg
Ingrid Jungermann - Nők, akik ölnek
Kogonada - Kolumbusz
David Branson Smith, Matt Spicer - Ingrid Nyugatra megy
Legjobb operatőr
Thimios Bakatakis - Egy szent szarvas megölése
Elisha Christian - Kolumbusz
Hélène Louvart - Tengerparti patkányok
Sayombhu Mukdeeprom - Hívj a neveden
Joshua James Richards - A lovas
Legjobb szerkesztés
Ronald Bronstein, Benny Safdie - Jó idő
Walter Fasano - Hívj a neveden
Alex O'Flinn - A lovas
Gregory Plotkin - Kifelé
Tatiana S. Riegel - Én, Tonya
Legjobb női főszereplő
Salma Hayek - Beatriz a vacsoránál
Frances McDormand - Három óriásplakát a Missouri állambeli Ebbingen kívül
Margot Robbie - Én, Tonya
Saoirse Ronan - Lady Bird
Shinobu Terajima - Ó, Lucy!
Regina Williams - Élet és semmi több
Legjobb férfi főszereplő
Timothée Chalamet - Hívj a neveden
Harris Dickinson - Tengerparti patkányok
James Franco - A katasztrófa művésze
Daniel Kaluuya - Kifelé
Robert Pattinson - Jó idő
Legjobb támogató nő
Holly Hunter - A nagy beteg
Allison Janney - Én, Tonya
Laurie Metcalf - Lady Bird
Lois Smith - Marjorie Prime
Taliah Lennice Webster - Jó idő
Legjobb támogató férfi
Nnamdi Asomugha - Crown Heights
Armie Hammer - Hívj a neveden
Barry Keoghan - Egy szent szarvas megölése
Sam Rockwell - Három óriásplakát a Missouri állambeli Ebbingen kívül
Benny Safdie - Jó idő
Legjobb dokumentumfilm
Az indulás (rendező/producer: Lana Wilson)
Arcok Helyek (Rendező: Varda Ágnés, JR; Producer: Rosalie Varda)
Utolsó férfiak Aleppóban (Rendező: Feras Fayyad; Producerek: Kareem Abeed, Søeren Steen Jespersen, Stefan Kloos)
Haza (Rendező/producer: Ramona S. Diaz; Producer: Rey Cuerdo)
Quest (Rendező: Jonathan Olshefski; Producer: Sabrina Schmidt Gordon)
Legjobb nemzetközi film
BPM (ütés/perc) (Franciaország; Rendező: Robin Campillo)
Fantasztikus Nő (Chile; Rendező: Sebastián Lelio)
Nem vagyok Boszorkány (Zambia; Rendező: Rungano Nyoni)
Lady Macbeth (Egyesült Királyság; Rendező: William Oldroyd)
Szeretetlen (Oroszország; Rendező: Andrey Zvyagintsev)
A nyerteseket 2017. március 3-án hirdetik ki az IFC által közvetített ünnepségen.
Forrás: Independent Spirit Award
Miért olyan megosztottak a Joker kritikusai?
A szerzőről