Joker-kostuum, buitenaardse eieren en meer worden geveild

click fraud protection

Als je ooit een Alien-ei of het kostuum van de Joker hebt willen bezitten, dan is dit je kans: deze en vele andere filmrekwisieten worden binnenkort geveild.

Een aanstaande veiling van Hollywood-memorabilia omvat onder meer een ei van James Cameron Buitenaardse wezens, Jack Nicholson's Joker-kostuum van Tim Burton's Batman en de laarzen van Marty McFly van Terug naar de toekomst, deel II. Het kan een tijdje duren, maar iconische rekwisieten en kostuums vinden uiteindelijk hun weg naar het veilingblok, en vaak brengen ze veel geld op.

Eerder deze zomer was Gary Kurtz een van de producenten van de eerste twee Star Wars afleveringen, gescheiden met enkele memorabilia uit de films, waaronder een originele R2-D2-eenheid die in verschillende films werd gebruikt ging naar een bieder voor $ 2,76 miljoen. In dezelfde veiling Het lichtzwaard van Luke Skywalker van Een nieuwe hoop En Het rijk slaat terug, verkocht voor $ 450.000, terwijl de helm van Darth Vader uit Een nieuwe hoop ook verkocht voor $ 96.000. Nu krijgen fans van verschillende andere legendarische films de kans om enkele belangrijke rekwisieten uit de producties en meer te scoren.

Volgens Bedrade, de Propwinkel in Londen organiseert op 26 september een veiling van 600 actie-, sci-fi- en fantasyfilm- en tv-items. Brandon Alinger, een van de experts op het gebied van verzamelobjecten bij de Prop Store, zei dat de veiling een verkoop van meerdere afzenders is, wat betekent dat de items zijn afkomstig uit verschillende bronnen, waaronder particuliere verzamelaars, studio's, productiebedrijven, personeel uit de industrie en verhuur huizen.

Onder de edelstenen die te koop zijn, bevindt zich een van Nicholson's Joker-pakken Batman, met een startbod van $ 12.955. Als je de fedora of trenchcoat van de Joker wilt, worden deze apart geveild. Bovendien is het Xenomorph-ei vanaf het einde van Buitenaardse wezens (compleet met brandplekken van Ripley's vlammenwerper) heeft een startbod van $ 1.295; terwijl biedingen op Marty's oplichtende Nike-laarzen (gedeeltelijk gerestaureerd) gedragen door Michael J. Vos erin Terug naar de toekomst, deel II beginnen bij $ 16.195.

Misschien wel een van de meest besproken items van Pulp Fiction staat ook op de veiling, net als die van Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) portemonnee, de slechte moeder Fer (een van de vijf die voor de film zijn gemaakt), er kan worden geboden vanaf $ 12.956.

Ghostbusters fans kunnen ook meedoen aan de actie met het kostuum van Peter Venkman uit de originele film (startbod: $ 3.886). Ook voor het oprapen liggen een paar ernstig bloeddoorlopen contactlenzen, gedragen door het titulaire personage van Gary Oldman Dracula van Bram Stoker (startbod: $ 1.296); Data's trenchcoat, gedragen door Ke Huy Quan in The Goonies (startbod: $9.715); en de zweep die Harrison Ford als titulair personage gebruikte Indiana Jones en de laatste kruistocht, met biedingen vanaf $ 32.395.

Van de meer eigentijdse items was de helm van Peter Quill, gedragen door Chris Pratt in de eerste Beschermers van het universum film is beschikbaar voor biedingen, beginnend bij $ 19.437.

Fans van deze films en tv-programma's (de veiling bevat items van onder meer Doctor who En StarTrek) hoeven niet aanwezig te zijn bij de Prop Store-veiling om te kunnen bieden. Er wordt nu online geboden op de website van het bedrijf, en de veiling wordt afgesloten met online/live bieden op 26 september. Natuurlijk hebben geïnteresseerde mensen diepe zakken nodig als ze iets groots willen scoren, maar als ze dat doen, zullen ze zeker een aantal goede investeringen doen.

Fans kunnen de items op zijn minst online of persoonlijk zien, aangezien de Prop Store een aantal items tentoonstelt in het Londense Odeon BFI IMAX-theater.

Bron: Bedrade, Propwinkel