'Scarface'-remake får en regissør; Nye tomtedetaljer avslørt

click fraud protection

Den chilenske filmskaperen Pablo Larraín (Nei) skal regissere den siste versjonen av 'Scarface', som denne gangen sentrerer rundt en meksikansk immigrant som ble kriminalitetskonge.

Universals høvlede gjengivelse fra det 21. århundre av Skjerf ser ut til å gå raskere nå, etter å ha brukt de siste 2-3 årene på å traske sakte. Den originale Howard Hawks-versjonen fra 1932 var en film som tok for seg det som – den gang – var det aktuelle temaet for amerikansk bootlegging; Det gikk over femti år før Brian De Palmas 1983-redo kom på kino, og oppdaterte emnet for å fokusere på det da hete temaet om cubansk narkotikasmugling.

Det var over et år siden da ryktene begynte å sirkulere om at den nye Skjerf vil ta opp dagens bekymringer om Meksikanske narkotikakarteller, som nok en gang utforsket gjennom det samme narrative oppsettet resirkulert fra tidligere iterasjoner: en ung mann fra en ydmyk begynnelse klatrer sin vei til toppen av et narkotikadrevet kriminell imperium, gjennom voldelige midler og sin egen vilje til å hengi seg til psykotisk oppførsel.

Siste fra The Wrap bekrefter det Skjerf hovedperson Tony (etternavn i denne versjonen TBA) vil faktisk være en meksikansk innvandrer som bor i dagens Los Angeles, som raskt reiser seg i byens kriminelle underverden "når han streber etter den amerikanske drømmen." Sjansene er gode for at den nye Skjerf vil (som tidligere rapportert) inkludere meksikanske narkotikakarteller i blandingen, etter eksemplet med nyere Hollywood-funksjoner som The Last Stand, 2 pistoler og denne ukens nye utgivelse, Sabotasje.

The Wrap inkluderte også denne plottet, som antyder at (i tråd med dagens trender) den nye Skjerf vil male et mer sympatisk, men likevel kritisk portrett av sin antihelt:

Den nye "Scarface" vil være en mer mytisk opprinnelseshistorie som utforsker hvor Tonys fysiske og følelsesmessige sår kommer fra og hvordan de formet ham som mann.

Interessant nok, Sabotasje medforfatter/regissør David Ayer skrev et tidligere manusutkast for Skjerf nyinnspilling, før Oscar-nominerte Paul Attanasio (Donnie Brasco, Summen av all frykt) ble tatt med for å sette sammen manuset som brukes for øyeblikket. Harry Potter alun David Yates var opprinnelig klar å lede prosjektet sist gang vi rapporterte om det, men han går nå i stedet videre med Tarzanfor en 2016-utgivelse - og har blitt erstattet av den chilenske filmskaperen Pablo Larraín på "Scarface 3.0."

Gael García Bernal i "Nei"

Larraíns Latino-bakgrunn er kreditert av The Wrap som å ha "tillot ham å forholde seg til hovedpersonen og hans fortelling" på en måte som var medvirkende til at han landet Skjerf regijobb. Tilsvarende inkluderer regissørens tidligere filmer så anerkjente titler som Etter døden og Nei; begge verkene undersøker Chiles politiske korrupsjon og statlige overgrep (og deres moralske/etiske implikasjoner) i løpet av det siste kvartalet av det 20. århundre, fra et mer intimt perspektiv. Det vil si, absolutt Larraín lyder som en fornuftig kandidat for denne nye versjonen Skjerf.

Når det gjelder filmens hovedrolle, blir det rapportert at Universal ønsker å rollebesetning "en autentisk latino som er tospråklig og tokulturell." Slike velrespekterte karakterskuespillere som Oscar Isaac (Inne i Llewyn Davis) og Édgar Ramírez (Titanenes vrede) kan søkes for å passe den regningen, selv om det sies at Skjerf produsenter - en liste som inkluderer Marc Shmuger (Det spektakulære nå) - er også åpne for å kaste en nykommer, for å oppfylle det kravet.

__________________________________________________

Følg med for mer informasjon om den nye Skjerf slik vi hører det.

Kilde: The Wrap