Objavljeni nominiranci za nagrade Spirit Awards 2018
Razglašeni so bili nominiranci za nagrade Film Independent Spirit Awards 2018. Zgodba o polnoletnosti Luce Guadagnina Pokliči me s svojim imenom je vodil s šestimi nominacijami, sledil mu je Jordan Peele Pojdi ven (je to a komedija ali drama?) in bratov Safdie Dober čass po petimi. Režiserski prvenec Grete Gerwig Lady Bird prejel štiri nominacije - zanimivo pa je, da sama Gerwig ni bila nominirana za najboljšega režiserja. Lily Collins in Tessa Thompson sta nominaciji objavili na slovesnosti v Zahodnem Hollywoodu.
Nagrade Spirit se vsako leto podelijo najboljšim celovečernim filmom, proizvedenim v Združenih državah, za manj kot 20 milijonov dolarjev. Nagrade Spirit, ki jih je izbrala neprofitna umetniška organizacija Film Independent, tradicionalno niso veljale za velikega napovedovalca oskarja, čeprav v zadnjih letih Mesečina, Ospredje in Birdman vsi prejeli nagrade Spirit Awards za najboljši film, preden gredo naprej osvojiti oskarja v isti kategoriji.
Tukaj je celoten seznam nominirancev za nagrado Film Independent Spirit za leto 2018:
Najboljša lastnost
Pokliči me s svojim imenom (Producenti: Peter Spears, Luca Guadagnino, Emilie Georges, Rodrigo Teixeira, Marco Morabito, James Ivory, Howard Rosenman)
Projekt Florida (Producenti: Sean Baker, Chris Bergoch, Kevin Chinoy, Andrew Duncan, Alex Saks, Francesca Silvestri, Shih-Ching Tsou)
Pojdi ven (Producenti: Jason Blum, Edward H. Hamm Jr., Sean McKittrick, Jordan Peele)
Lady Bird (Producenti: Eli Bush, Evelyn O'Neill, Scott Rudin)
Jezdec (Producenti: Mollye Asher, Bert Hamelinck, Sacha Ben Harroche, Chloé Zhao)
Najboljša prva funkcija
Kolumb (Režija: Kogonada; Producenti: Danielle Renfrew Behrens, Aaron Boyd, Giulia Caruso, Ki Jin Kim, Andrew Miano, Chris Weitz)
Ingrid gre na zahod (Režija: Matt Spicer; Producenti: Jared Ian Goldman, Adam Mirels, Robert Mirels, Aubrey Plaza, Tim White, Trevor White)
Menashe (Režija/producent: Joshua Z. Weinstein; Producenti: Yoni Brook, Traci Carlson, Daniel Finkelman, Alex Lipschultz)
O Lucy! (Režija/producent: Atsuko Hirayanagi; Producenti: Jessica Elbaum, Yukie Kito, Han West)
Patti Cake$ (Režija: Geremy Jasper; Producenti: Chris Columbus, Michael Gottwald, Dan Janvey, Daniela Taplin Lundberg, Noah Stahl, Rodrigo Teixeira)
Nagrada John Cassavettes (najboljši celovečerec, proizveden za manj kot 500.000 $)
Dayveon (Scenarist/režija/producent: Amman Abbasi; Scenarist: Steven Reneau; Producenti: Lachion Buckingham, Alexander Uhlmann)
Zgodba o duhovih (Scenarist/režija: David Lowery; Producenti: Adam Donaghey, Toby Halbrooks, James M. Johnston)
Življenje in Nič več (Scenarist/režija: Antonio Méndez Esparza; Producenti: Amadeo Hernández Bueno, Alvaro Portanet Hernández, Pedro Hernández Santos)
Najlepši otok (Scenarist/režija/producentka: Ana Asensio; Producenti: Larry Fessenden, Noah Greenberg, Chadd Harbold, Jenn Wexler)
Preobrazba (Scenarist/režija: Michael O’Shea; Producent: Susan Leber)
Najboljši režiser
Sean Baker - Projekt Florida
Jonas Carpignano - Ciambra
Luca Guadagnino - Pokliči me s svojim imenom
Jordan Peele - Pojdi ven
Benny Safdie, Josh Safdie - Dober čas
Chloé Zhao - Jezdec
Najboljši scenarij
Greta Gerwig - Lady Bird
Azazel Jacobs - Ljubitelji
Martin McDonagh - Trije panoji zunaj Ebbinga, Missouri
Jordan Peele - Pojdi ven
Mike White - Beatriz pri večerji
Najboljši prvi scenarij
Kris Avedisian (zgodba: Kyle Espeleta, Jesse Wakeman) - Donald je jokal
Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani - Veliki bolnik
Ingrid Jungermann - Ženske, ki ubijajo
Kogonada - Kolumb
David Branson Smith, Matt Spicer - Ingrid gre na zahod
Najboljša kinematografija
Thimios Bakatakis - Ubijanje svetega jelena
Elisha Christian - Kolumb
Hélène Louvart - Podgane na plaži
Sayombhu Mukdeeprom - Pokliči me s svojim imenom
Joshua James Richards - Jezdec
Najboljše urejanje
Ronald Bronstein, Benny Safdie - Dober čas
Walter Fasano - Pokliči me s svojim imenom
Alex O’Flinn - Jezdec
Gregory Plotkin - Pojdi ven
Tatjana S. Riegel - Jaz, Tonya
Najboljša glavna ženska
Salma Hayek - Beatriz pri večerji
Frances McDormand - Trije panoji zunaj Ebbinga, Missouri
Margot Robbie - Jaz, Tonya
Saoirse Ronan - Lady Bird
Shinobu Terajima - O Lucy!
Regina Williams - Življenje in nič več
Najboljši moški glavni
Timothee Chalamet - Pokliči me s svojim imenom
Harris Dickinson - Podgane na plaži
James Franco - Umetnik katastrofe
Daniel Kaluuya - Pojdi ven
Robert Pattinson - Dober čas
Najboljša podporna ženska
Holly Hunter - Veliki bolnik
Allison Janney - Jaz, Tonya
Laurie Metcalf - Lady Bird
Lois Smith - Marjorie Prime
Taliah Lennice Webster - Dober čas
Najboljši podporni moški
Nnamdi Asomugha - Crown Heights
Armie Hammer - Pokliči me s svojim imenom
Barry Keoghan - Ubijanje svetega jelena
Sam Rockwell - Trije panoji zunaj Ebbinga, Missouri
Benny Safdie - Dober čas
Najboljši dokumentarec
Odhod (Režija/producentka: Lana Wilson)
Faces Places (Režiserji: Agnés Varda, JR; Producent: Rosalie Varda)
Zadnji moški v Alepu (Režija: Feras Fayyad; Producenti: Kareem Abeed, Søeren Steen Jespersen, Stefan Kloos)
domovina (Režija/producent: Ramona S. Diaz; Producent: Rey Cuerdo)
Iskanje (Režija: Jonathan Olshefski; Producent: Sabrina Schmidt Gordon)
Najboljši mednarodni film
BPM (utripov na minuto) (Francija; Režiser: Robin Campillo)
Fantastična ženska (Čile; Režiser: Sebastián Lelio)
Nisem čarovnica (Zambija; Režiser: Rungano Nyoni)
Lady Macbeth (Združeno kraljestvo; Režiser: William Oldroyd)
Brez ljubezni (Rusija; Režiser: Andrey Zvyagintsev)
Zmagovalci bodo razglašeni 3. marca 2017 na slovesnosti, ki jo bo predvajal IFC.
Vir: nagrada Independent Spirit
Zakaj so Jokerjeve kritike tako razdeljene
O avtorju