Zakaj ima Super Bowl tako malo nogometa

click fraud protection

The super Bowl je največja igra v ameriškem nogometu, zakaj se v resnici igra tako malo? Nekateri so se pošalili, da je več ljudi oglejte si Super Bowl za reklame kot za Veliko igro. Vendar pa se marsikatera resnica pove v šali, kot je nekoč rekel Shakespeare, in čeprav morda ni res, da Super Bowl privabi več filmofilov iščem filmske napovednike kot ljubitelje ameriškega nogometa, res je, da je več dogodka posvečeno reklamam kot dejanskim igranja.

Super Bowl je enostavno največji športni dogodek leta v Združenih državah. Super Bowl je poleg tekme, ki označuje konec sezone ameriškega nogometa z eno finalno tekmo med dvema najučinkovitejšima ekipama leta, tudi glavno oglaševalsko prizorišče. Velika podjetja plačajo milijone dolarjev za 30 sekund predvajanja med Big Game in predstavljeni oglasi so postali težko pričakovani standardi.

Ne moremo zanikati, da je večina dogodka Super Bowl posvečena reklamam, a to velja za igre ameriškega nogometa na splošno. Članek iz leta 2013 o Kremen (ki je citiral prejšnjo raziskavo

Los Angeles Times in The Wall Street Journal) je povprečna dolžina tekme ameriškega nogometa znašala približno 192 minut ali 3 ure in 12 minut. Od tega je bila žoga v igri le 11-12 minut, približno 100 minut pa je bilo namenjenih komercialnim oglasom. Preostali čas je bil razdeljen med takojšnje ponovitve in igralce, ki so se stiskali in zbirali na liniji pretepa. Te številke se ujemajo z analizo Super Bowla iz leta 2015 Nadzor trga, ki je zapisal, da je imela letošnja velika igra 12 minut in 6 sekund igre glede na 1 uro oglasov v štiriurnem bloku dogodkov.

To pomanjkanje ukrepanja je posledica edinstvene značilnosti ameriškega nogometa, ki ga ločuje od drugih priljubljenih športov. Medtem ko naj bi tekma ameriškega nogometa trajala eno uro in je razdeljena na štiri četrtine po 15 minut, lahko ura teče tudi, ko žoga ni v igri. To je drastična razlika od hokeja in košarke, ki uro poganjata samo takrat, ko je žoga ali plošč v gibanju. To pomeni, da tudi izven time-outov in sodnikov, ki ustavijo uro za razsodbo, dober del povprečne nogometne tekme je namenjen igralcem, ki se postavijo v vrsto, ko se pripravljajo na naslednjo premika.

Žalostna resnica je, da je ameriški nogomet presenetljivo nizka dejavnost, ko razčlenimo številke. Glede na to ni čudno, da se zdi, da je več truda vloženega v promocijo Super Bowl šov ob polčasu in njeno oglaševanje kot igra, ki naj bi bila jedro dogodka. Ne gre za pretirano komercialnost in korporativni pohlep. Žalostna realnost je, da ura nogometa ne vsebuje ure nogometa, kako lahko torej štiriurni dogodek vsebuje igro, ki je večja od življenja?

Penn Badgley se spominja najslabše stvari, ki jo je Dan Humphrey naredil na Gossip Girl