Nocoj, manj kot 24 ur kasneje nominacije za oskarja so bili napovedani - in ves svet se je moral odzvati na različne snube - Filmske nagrade Critics' Choice so razkrile svoje izbore za najboljše filme, igralce, igralke itd. leta.

Večinoma so se stvari odvijale, kot bi lahko pričakovali (Birdman, Otroštvo, in Velika Budimpešta so bili veliki zmagovalci), čeprav je bilo tudi nekaj presenečenj. Tisti, ki ste bili nad tem razočarani LEGO film ni bil niti nominiran za najboljši animirani film na Oskarjih, se lahko tolaži s tem, da je zmagal prav ta nagrada tukaj.

Spodaj si oglejte celoten seznam zmagovalcev:

'Boyhood' - zmagovalec najboljšega filma, režiserja, stranske igralke in mlade igralke

Najboljša slika

  • Birdman
  • Otroštvo
  • Gone Girl
  • Hotel Grand Budapest
  • Igra imitacije
  • Nightcrawler
  • Selma
  • Teorija vsega
  • Neprekinjeno
  • Bič

Najboljši igralec

  • Benedict Cumberbatch – Igra posnemanja
  • Ralph Fiennes – Hotel Grand Budapest
  • Jake Gyllenhaal – Nightcrawler
  • Michael Keaton – Birdman
  • David Oyelowo – Selma
  • Eddie Redmayne – Teorija vsega

Najboljša igralka

  • Jennifer Aniston – Torta
  • Marion Cotillard – Dva dni, ena noč
  • Felicity Jones - Teorija vsega
  • Julianne Moore – Še vedno Alice
  • Rosamund Pike – Gone Girl
  • Reese Witherspoon – Divja

Najboljši režiser

  • Wes Anderson – Hotel Grand Budapest
  • Ava DuVernay – Selma
  • David Fincher – Gone Girl
  • Alejandro G. Inarritu – Birdman
  • Angelina Jolie – Unbroken
  • Richard Linklater – Otroštvo

Najboljša komedija

  • Birdman
  • Hotel Grand Budapest
  • Sveti Vincent
  • Top pet
  • 22 Jump Street

Najboljša igralka v komediji

  • Rose Byrne – Sosedje
  • Rosario Dawson – najboljših pet
  • Melissa McCarthy – St. Vincent
  • Jenny Slate – Očiten otrok
  • Kristen Wiig – Skeleton Twins
'Birdman' - zmagovalec za najboljšega igralca, igralca v komediji, igralski ansambel, glasbo, izvirni scenarij, kinematografijo in montažo

Najboljši igralec v komediji

  • Jon Favreau – kuhar
  • Ralph Fiennes – Hotel Grand Budapest
  • Michael Keaton – Birdman
  • Bill Murray – St. Vincent
  • Chris Rock – najboljših pet
  • Channing Tatum – Jump Street 22

Najboljši stranski igralec

  • Josh Brolin - Inherent Vice
  • Robert Duvall - Sodnik
  • Ethan Hawke - Otroštvo
  • Edward Norton - Birdman
  • Mark Ruffalo - Foxcatcher
  • J.K. Simmons – Whiplash

Najboljša stranska igralka

  • Patricia Arquette – Otroštvo
  • Jessica Chastain – Najbolj nasilno leto
  • Keira Knightley – Igra posnemanja
  • Emma Stone – Birdman
  • Meryl Streep – V gozd
  • Tilda Swinton – Snowpiercer

Najboljši mladi igralec/igralka

  • Ellar Coltrane – Otroštvo
  • Ansel Elgort – Kriva v naših zvezdah
  • Mackenzie Foy – Medzvezdje
  • Jaeden Lieberher – St. Vincent
  • Tony Revolori – Hotel Grand Budapest
  • Quvenzhane Wallis – Annie
  • Noah Wiseman – Babadook

Najboljši animirani celovečerec

  • Veliki junak 6
  • Knjiga življenja
  • Boxtrolls
  • Kako izuriti svojega zmaja 2
  • Lego film

Najboljši akcijski film

  • Ameriški ostrostrelec
  • Stotnik Amerika: Zimski vojak
  • Rob jutrišnjega dne
  • Besnost
  • Varuhi galaksije
'The Grand Budapest Hotel' - zmagovalec za najboljšo komedijo, producent/scenograf in kostumograf

Najboljši igralski ansambel

  • Birdman
  • Otroštvo
  • Hotel Grand Budapest
  • Igra imitacije
  • V gozd
  • Selma

Najboljši igralec v akcijskem filmu

  • Bradley Cooper - ameriški ostrostrelec
  • Tom Cruise – Edge of Tomorrow
  • Chris Evans - Stotnik Amerika: Zimski vojak
  • Brad Pitt – Fury
  • Chris Pratt – Varuhi galaksije

Najboljša igralka v akcijskem filmu

  • Emily Blunt – Edge of Tomorrow
  • Scarlett Johansson – Lucy
  • Jennifer Lawrence – Igre lakote: Mockingjay, 1. del
  • Zoe Saldana – Varuhi galaksije
  • Shailene Woodley – Divergent

Najboljša pesem

  • "Velike oči" - Lana Del Rey - Velike oči
  • "Vse je super" - Jo Li in osamljeni otok - Lego film
  • “Slava” – Skupno/John Legend – Selma
  • "Izgubljene zvezde" - Keira Knightley - Začni znova
  • "Yellow Flicker Beat" - Lorde - Igre lakote: Mockingjay, 1. del

Najboljši rezultat

  • Alexandre Desplat – Igra posnemanja
  • Johann Johannsson – Teorija vsega
  • Trent Reznor & Atticus Ross – Gone Girl
  • Antonio Sanchez – Birdman
  • Hans Zimmer – Medzvezdje

Najboljši izvirni scenarij

  • Birdman – Alejandro G. Inarritu, Nicolas Giacobone, Alexander Dinelaris, Jr., Armando Bo
  • Otroštvo - Richard Linklater
  • Hotel Grand Budapest – Wes Anderson, Hugo Guinness
  • Nightcrawler – Dan Gilroy
  • Whiplash – Damien Chazelle
'Selma' - zmagovalec za najboljšo pesem

Najboljši prilagojen scenarij

  • Gone Girl - Gillian Flynn
  • Igra posnemanja – Graham Moore
  • Inherent Vice – Paul Thomas Anderson
  • Teorija vsega - Anthony McCarten
  • Unbroken – Joel Coen & Ethan Coen, Richard LaGravenese, William Nicholson
  • Divji – Nick Hornby

Najboljša kinematografija

  • Birdman – Emmanuel Lubezki
  • Hotel Grand Budapest – Robert Yeoman
  • Interstellar – Hoyte Van Hoytema
  • G. Turner – Dick Pope
  • Neprekinjen – Roger Deakins

Najboljša umetniška režija

  • Birdman – Kevin Thompson / oblikovalec produkcije, George DeTitta Jr. / dekorater
  • Hotel Grand Budapest – Adam Stockhausen / oblikovalec produkcije, Anna Pinnock / dekoraterka
  • Inherent Vice – David Crank / oblikovalec produkcije, Amy Wells / dekoraterka
  • Interstellar – Nathan Crowley / oblikovalec produkcije, Gary Fettis / dekorater
  • Into the Woods – Dennis Gassner / oblikovalec produkcije, Anna Pinnock / dekoraterka
  • Snowpiercer – Ondrej Nekvasil/produkcijski oblikovalec, Beatrice Brentnerova/scenograf

Najboljše urejanje

  • Birdman – Douglas Crise, Stephen Mirrione
  • Otroštvo – Sandra Adair
  • Gone Girl - Kirk Baxter
  • Interstellar – Lee Smith
  • Whiplash – Tom Cross

Najboljša kostumografija

  • Hotel Grand Budapest – Milena Canonero
  • Inherent Vice – Mark Bridges
  • V gozd - Colleen Atwood
  • Maleficent – ​​Anna B. Sheppard
  • G. Turner – Jacqueline Durran

Najboljši lasje in ličila

  • Foxcatcher
  • Varuhi galaksije
  • Hobit: Bitka petih armad
  • V gozd
  • Maleficent
'The LEGO Movie' - zmagovalec za najboljši animirani celovečerec

Najboljši vizualni učinki

  • Zora Planeta opic
  • Rob jutrišnjega dne
  • Varuhi galaksije
  • Hobit: Bitka petih armad
  • Medzvezdno

Najboljši znanstvenofantastični/grozljiv film

  • Babadook
  • Zora Planeta opic
  • Medzvezdno
  • Snowpiercer
  • Pod kožo

Najboljši tujejezični film

  • Višja sila
  • Ida
  • Leviathan
  • Dva dneva, ena noč
  • Divje zgodbe

Najboljši dokumentarni celovečerec

  • Državljan štiri
  • Glen Campbell: Jaz bom jaz
  • Jodorowsky's Dune
  • Zadnji dnevi v Vietnamu
  • Življenje samo
  • Prenočišča

TheLEGO film ni bila edina podelitev nagrad Oscar Snub The Critics Choice Awards nocoj. Nagradili so tudi Gone Girl za najboljši prilagojeni scenarij, v kategoriji, v kateri Akademija ni bila nominirana. Potem je Jenny Slater presenetljivo za najboljšo igralko v komediji za indie film Očiten Otrok.

In popolnoma ne presenetljiva poteza - čeprav zagotovo nič manj dobrodošla s strani naših bralcev - Varuhi galaksije zmagal za najboljši akcijski film ter najboljši pričeski in ličila.

-

Kaj pravite, Screen Rants? Ali se strinjate s tem, kdo/kaj je zmagal na The Critics' Choice Movie Awards? Se ne strinjate? Sporočite nam v komentarjih.

Spremljajte Screen Rant za več poročil o sezoni nagrad.

87. podelitev oskarjev bo na sporedu ABC v nedeljo, 22. februarja 2015 ob 19. uri.

90-dnevni zaročenec: Paul razkrije Karineine zasebne medicinske podatke

O avtorju