Ker smo vse bližje največji filmski slovesnosti, podelitvi oskarjev, moramo razmisliti o še enem nizu nominacij: 37. letna podelitev nagrad Saturn.

Medtem ko je Oskarji, zlati globusi in BAFTA ponavadi prepoznajo bolj "resne" filme (nekateri bi rekli na način, ki ni v stiku), nagradne slovesnosti, kot je nagrada Saturn, nominirajo filme, ki so povprečni. filmski gledalci bi se verjetno uvrstili med svoje favorite leta – da ne omenjam, da je slovesnost priznana tudi za najboljše televizijske oddaje in izdajo DVD-jev v letu. ponudbo.

Lani so bile nagrade Saturn prevladuje mali film z imenom Avatar (morda ste že slišali zanj), a kot boste videli spodaj, je najljubši Začetek letos prevladuje z neverjetnimi devetimi nominacijami, medtem ko so drugi priljubljeni filmi všečHarry Potter in darovi smrti: 1. del, Pravi pogum in Otok Shutter so tudi deležni velikega priznanja. Vsekakor je nekaj zmedenih dodatkov – npr Somrak saga: Mrk, sol in Spopad titanov v nekaterih glavnih "najboljših" kategorijah.

Spodaj si oglejte celoten seznam nominirancev:

FILMI:

Najboljši znanstvenofantastični film

Naprej (Warner Bros.)

Začetek (Warner Bros.)

Iron Man 2 (Paramount/Marvel)

Nikoli me ne pusti (Fox Searchlight)

Spoj (Warner Bros.)

Tron: Legacy (Walt Disney Studios)

Najboljši fantazijski film

Alica v čudežni deželi (Walt Disney Studios)

Kronike Narnije: Potovanje pohodnika zore (20th Century Fox)

Clash of the Titans (Warner Bros.)

Harry Potter in darovi smrti: 1. del (Warner Bros.)

Scott Pilgrim vs. Svet (univerzalno)

Twilight: Eclipse (Summit Entertainment) Najboljši film grozljivk/triler

Američan (fokus)

Črni labod (Fox reflektor)

Kick-Ass (Lionsgate)

Pusti me noter (Uvertura/Relativity Media)

Shutter Island (Paramount)

Človek volk (univerzalno) Najboljši akcijski/pustolovski film

The Expendables (Lionsgate)

Zeleni sršen (Sony)

Rdeča (Summit Entertainment)

Robin Hood (univerzalno)

sol (Sony)

True Grit (Najboljši)

Neustavljiv (20th Century Fox) Najboljši igralec

Jeff Bridges (Tron: Legacy) (Walt Disney Studios)

George Clooney (Američan) (Focus)

Leonardo DiCaprio (Začetek) (Warner Bros.)

Leonardo DiCaprio (Shutter Island) (Paramount)

Robert Downey, Jr. (Iron Man 2) (Paramount/Marvel)

Ryan Reynolds (pokopan) (Lionsgate) Najboljša igralka

Cecile De France (v nadaljevanju) (Warner Bros.)

Angelina Jolie (Salt) (Sony)

Carey Mulligan (Never Let Me Go) (Fox Searchlight)

Ellen Page (Začetek) (Warner Bros.)

Natalie Portman (Črni labod) (Fox Searchlight)

Noomi Rapace (Dekle z zmajevo tetovažo) (filmi glasbene škatle) Najboljši stranski igralec

Christian Bale (Borec) (Paramount)

Andrew Garfield (Never Let Me Go) (Fox Searchlight)

Tom Hardy (Začetek) (Warner Bros.)

Garrett Hedlund (Tron: Legacy) (Walt Disney Studios)

John Malkovich (Rdeči) (Summit Entertainment)

Mark Ruffalo (Shutter Island) (Paramount) Najboljša stranska igralka

Scarlett Johansson (Iron Man 2) (Paramount)

Keira Knightley (Never Let Me Go) (Fox Searchlight)

Mila Kunis (Črni labod) (Fox Searchlight)

Helen Mirren (rdeča) (Summit Entertainment)

Vanessa Redgrave (Pisma Juliet) (Summit Entertainment)

Jacki Weaver (Animal Kingdom) (Sony Pictures Classics) Najboljša predstava mlajšega igralca

Logan Lerman (Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief) (20th Century Fox)

Frankie/George McLaren (v nadaljevanju) (Warner Bros.)

Kodi Smit McPhee (Pusti me not) (Overture/Relativity Media)

Chloe Grace Moretz (Pusti me not) (Overture/Relativity Media)

Will Poulter (The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader) (20th Century Fox)

Hailee Steinfeld (True Grit) (Paramount)

Charlie Tahan (Charlie St. Cloud) (Universal) Najboljši režiser

Darren Aronofsky (Black Swan) (Fox Searchlight)

Clint Eastwood (v nadaljevanju) (Warner Bros.)

Christopher Nolan (Začetek) (Warner Bros.)

Matt Reeves (Pusti me not) (Overture/Relativity Media)

Martin Scorsese (Shutter Island) (Paramount)

David Yates (Harry Potter & Darovi smrti: 1. del) (Warner Bros.)

Najboljše pisanje

Michael Arndt (Zgodba igrač 3) (Walt Disney Studios/Pixar)

Alex Garland (Never Let Me Go) (Fox Searchlight)

Mark Heyman, Andres Heinz, John McLaughlin (Black Swan) (Fox Searchlight)

Peter Morgan (V nadaljevanju) (Warner Bros.)

Christopher Nolan (Začetek) (Warner Bros.)

Matt Reeves (Pusti me not) (Overture/Relativity Media) Najboljša glasba

Daft Punk (Tron: Legacy) (Walt Disney Studios)

Clint Eastwood (v nadaljevanju) (Warner Bros.)

Michael Giacchino (Pusti me not) (Uvertura/Relativity Media)

Gottfried Huppertz (kot dirigent Frank Strobel) (Popolna metropola) (Kino Lorber)

John Powell (Kako izuriti svojega zmaja) (Paramount/DWA)

Hans Zimmer (Začetek) (Warner Bros.) Najboljši kostum

Colleen Atwood (Alisa v čudežni deželi) (Walt Disney Studios)

Milena Canonero (Človek volk) (Universal)

Isis Mussenden (The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader) (20th Century Fox)

Jany Temime (Harry Potter & Darovi smrti: 1. del) (Warner Bros.)

Michael Wilkinson (Tron: Legacy) (Walt Disney Studios)

Janty Yates (Robin Hood) (Universal) Najboljši make-up

Howard Berger, Gregory Nicotero - (Splice) (Warner Bros.)

Andrew Clement, Donald J. Mowat - (Repo Men) (Universal)

Andrew Clement, Jennifer McDaniel, Tarra Day - (Pusti me noter) (Uverture/Relativity Media)

Mark Coulier, Nick Dudman, Amanda Knight (Harry Potter & Darovi smrti: 1. del) (Warner Bros.)

Rick Baker, Dave Elsey - (The Wolf Man) (Universal)

Lindsay MacGowan, Shane Mahan - (Alice v čudežni deželi) (Walt Disney Studios) Najboljši produkcijski dizajn

Kathy Altieri (Kako izuriti svojega zmaja) (Paramount/DWA)

Dante Ferretti (Shutter Island) (Paramount)

Darren Gilford (Tron: Legacy) (Walt Disney Studios)

Rick Heinrichs (Človek volk) (Universal)

Guy Hendrix (Začetek) (Warner Bros.))

Robert Stromberg (Alisa v čudežni deželi) (Walt Disney Studios) Najboljši posebni učinki

Eric Barba, Steve Preeg, Karl Denham, Nikos Kalaitzidis - (Tron: Legacy) (Walt Disney Studios)

Angus Bickerton, Barrie Helmsley (The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader) (20th Century Fox)

Tim Burke, John Richardson, Nicholas Ait'Hadi, Christian Manz (Harry Potter & Darovi smrti: 1. del) (Warner Bros.)

Chris Corbould, Paul Franklin, Andrew Lockley, Peter Begg- (Začetek) (Warner Bros.)

Ken Ralston, Tom Peitzman, David Schaub, Carey Villegas (Alice v čudežni deželi) (Walt Disney Studios)

Janek Sirrs, Ben Snow, Ged Wright, Daniel Sudick - (Iron Man 2) (Paramount/Marvel) Najboljši mednarodni film

Popolna metropola (Kino Lorber)

Centurion (Magnolia Pictures)

Dekle z tetovažo zmaja (filmi glasbene škatle)

Pošasti (Magnolia Pictures)

Mati (Magnolia Pictures)

Redki izvozi: Božična zgodba (Laboratoriji za osciloskope) Najboljši animirani film

Despicable Me (Universal)

Kako izuriti svojega zmaja (Paramount/DWA)

Legenda o varuhih: Sove iz Ga'Hoola (Warner Bros.)

Shrek za vedno (Paramount/DWA)

Tangled (Walt Disney Studios)

Zgodba igrač 3 (Walt Disney Studios/Pixar)

TELEVIZIJA:

Najboljša omrežna serija

Fringe (lisica)

Izgubljeno (ABC)

Smallville (CW)

Nadnaravno (CW)

V (ABC)

Vampirski dnevniki (CW) Najboljša sindicirana/kabelska televizijska serija

Breaking Bad (AMC)

The Closer (TNT)

Dexter (čas oddaje)

Eureka (SyFy)

finančni vzvod (TNT)

Spartak: Kri in pesek (Starz)

Prava kri (HBO) Najboljša televizijska predstavitev

Doctor Who: Božična pesem (BBC America)

Počitniški program Kung Fu Panda (NBC)

Stebri zemlje (Starz)

Sherlock (PBS)

Spartacus: Bogovi arene (Starz)

The Walking Dead (AMC) Najboljši igralec na televiziji

Bryan Cranston (Breaking Bad) (AMC)

Matthew Fox (Izgubljeni) (ABC)

Michael C. Hall (Dexter) (čas oddaje)

Timothy Hutton (vzvod) (TNT)

Andrew Lincoln (The Walking Dead) (AMC)

Stephen Moyer (Prava kri) (HBO) Najboljša igralka na televiziji

Sarah Wayne Callies (The Walking Dead) (AMC)

Erica Durance (Smallville) (CW)

Elizabeth Mitchell (V) (ABC)

Anna Paquin (Prava kri) (HBO)

Kyra Sedgwick (The Closer) (TNT)

Anna Torv (Fringe) (lisica) Najboljši stranski igralec na televiziji

Michael Emerson (Izgubljeni) (ABC)

John Noble (Fringe) (Lisica)

Dean Norris (Breaking Bad) (AMC)

Terry O'Quinn (Izgubljeni) (ABC)

Aaron Paul (Breaking Bad) (AMC)

Lance Reddick (Fringe) (Lisica)

Steven Yeun (The Walking Dead) (AMC) Najboljša stranska igralka na televiziji

Morena Baccarin (V) (ABC)

Gina Bellman (vzvod) (TNT)

Jennifer Carpenter (Dexter) (Showtime)

Laurie Holden (The Walking Dead) (AMC)

Lucy Lawless (Spartacus: Blood and Sand) (Starz)

Beth Riesgraf (vzvod) (TNT) Najboljša gostujoča vloga na televiziji

Richard Dreyfuss (Weeds) (Showtime)

Noah Emmerich (The Walking Dead) (AMC)

Giancarlo Esposito (Breaking Bad) (AMC)

Joe Manganiello (Prava kri) (HBO)

John Terry (Izgubljeni) (ABC)

Seth Gabel (Fringe) (lisica)

DVD:

Najboljša DVD izdaja

Izginotje Alice Creed (Anchor Bay)

Okrožje 13: Ultimatum (Magnolija)

Dobro srce (magnolija)

Nikoli več ne spi: Zapuščina ulice brestov (1428 filmov)

Nova hči (Anchor Bay)

Kvadrat (Prikaz) Najboljša posebna izdaja DVD-ja

Avatar (Razširjena zbirateljska izdaja) (Fox)

Pošasti (posebna izdaja) (Magnolija)

Red Cliff (mednarodna različica) (Magnolia)

Robin Hood (neocenjeni režiserski film) (univerzalno)

Salt (Deluxe neocenjena izdaja) (Sony)

Človek volk (neocenjeni režiserski film) (univerzalno) Najboljši DVD klasični film

Popolna metropola (Kino Lorber)

Cronos (zbirka kriterijev)

Izganjalec hudiča (Razširjeni režiserski film) (Warner)

King Kong (Warner)

Pandora in Leteči Nizozemec (Deluxe Edition) (Kino Lorber

Psycho (50th Anniversary Edition) (Universal) Najboljša zbirka DVD filmov

Alien Anthology (Fox)

Trilogija ob 25. obletnici Nazaj v prihodnost (Universal)

Clint Eastwood 35 filmov 35 let pri Warner Bros. (Warner)

Fantomas: Zbirka petih filmov (Kino Lorber)

Film Noir Classic Collection, zvezek 5 (Warner)

Trilogija maščevanja (tartan) Najboljša DVD televizijska izdaja

Izgubljeni (Popolna šesta in zadnja sezona) (ABC Studios)

Človek za šest milijonov dolarjev (Popolna zbirka) (Time Life)

Vesolje 1999: Celotna prva sezona (Blu Ray) (A & E)

Triler: Celotna serija (slika)

Območje somraka (1. in 2. sezona) (Blu Ray) (Slika)

Potovanje na morsko dno (4. sezona, 2. zvezek) (Fox)

--

Mislim, da je varno reči, da so oboževalci veseli, da obstajajo slovesnosti, kot je podelitev nagrad Saturn - ker prepoznati zabavne uspešnice (in druge manj kompetentne filme), ki jim Oskarji ne bi dali niti sekunde pogled. Toda hkrati je na tem seznamu zagotovo precej običajnih filmov za "nagradno vabo" - vključno Črni labod in Borec.

Kar se tiče televizije, je to lepo videti Izgubljen še vedno priznana za svojo šesto in zadnjo sezono - ki je bila predvajana pred več kot devetimi meseci (v smislu filmskih in televizijskih novic je to bolj kot devet let). Morda se bo podelitev nagrad Saturn od predstave poslovila Emmyji lani ni uspelo dati? Druge oddaje, za katere sem vesel, da so nominirane, so The Walking Dead (brez pameti, oprostite na besedi), Dexter, Breaking Bad in Obrobje.

Kot pri vsaki podelitvi nagrad tudi ta seznam vsebuje nekaj odkrito osupljivih nominacij, kot sta obe Spopad titanov in Somrak saga: Mrk za najboljši fantazijski film in Wolfman prejel nominacijo za najboljšo grozljivko/triler. Ne glede na to, da gre za prepoznavanje bolj prijaznih filmov, je treba nekje potegniti črto – nominiranci naj bodo še vedno kompetentni filmi (in TV-oddaje).

S katerim od nominirancev se strinjate (ali se ne)? Kaj bi predlagali, česar ni na seznamu? Delite svoje misli in mnenja v spodnjih komentarjih.

37. letna podelitev nagrad Saturn bo na sporedu nekje letos junija (točen datum ni treba).

Rockstar Games je po nesreči delil izboljšane kontrole trilogije GTA

O avtorju