ВКЛиооон постаје прва жена која је освојила Мајор Хеартхстоне шампионат

click fraud protection

Кинески професионалац Хеартхстоне играч Ксиаоменг "ВКЛиооон" Ли крунисан је шампионом Хеартхстоне Глобал Финалс-а на БлиззЦон-у 2019. овог викенда, поставши прва жена која је освојила велики БлиззЦон шампионат. Хеартхстоне је бесплатна за играње онлајн дигитална колекционарска карташка игра развијена и објавио Близзард Ентертаинмент. Од новембра 2018, Близзард је пријавио више од 100 милиона Хеартхстоне играчи.

БлиззЦон је, како је наведено на њиховој веб страници, место где се склапају пријатељства, оживљавају хероји, а у центру пажње заузима најстраственија заједница на свету. Викенд је испуњен свестраном штреберском забавом, која укључује такмичења у Хеартхстоне. Наравно, конвенција је такође у сенци недавних контроверзи произашле из протеста у Хонг Конгу и Близзардов оштар одговор играчима који говоре. Срећом, ништа од овога није умањило ВКЛиооон-ово достигнуће.

ВКЛиооон, кинески играч који се пласирао у финале, дигао се у редове како би победио најбоље Хеартхстоне играчи на турниру - подвиг није успео да оствари ниједна играчица. Након победе у плеј-офу сезоне 1 Мастер групе Голд Опен Тиањин, 23-годишњакиња је добила прилику да отпутује на БлиззЦон да се такмичи у Глобалном финалном првенству. Од ње се захтевало да се такмичи у квалификацијама да би успела јер Кинескиња

Хеартхстоне Коло не функционише на истом Грандмастер систему као и већина других региона. Што значи, морала је да се квалификује кроз играње отворених турнира да би стигла до шампионата.

Историја еспорта у настајању и емотиван тренутак: кинески играч Хеартхстоне Грандмастерс ВЛиооон постаје прва жена која је освојила велики БлиззЦон шампионат и прва жена која је освојила велики ХС првенство
то је оно од чега су снови направљени пиц.твиттер.цом/зТУКСНвХ1јВ

— Род Бреслау (@Сласхер) 2. новембра 2019. године

У великом финалу против Брајана „блоодифаце“ Еасона, ВКЛиооон се рано одвојила и завршила свој импресивни низ турнира победом од 3-0 над америчким кандидатом. Након што је примила свој трофеј, спикерка је свима поставила питање: „Шта вам тренутно пролази кроз главу у овом тренутку?” Испуњена емоцијама док је држала свој добро зарађени трофеј, сузе су јој потекле низ лице док је публика пљескала њеној добро извојеваној победи. Није могла да каже шта мисли, иако су сви у просторији осећали снагу њених преплављених осећања.

ВКЛиооон наставља да прича о томе како јој је пре неколико година један играч рекао да је у погрешном реду, „ово [такмичење] није за тебе,” јер је девојчица. На питање шта јој је значило да буде прва жена која је победила ХеартхстонеЊена највећа награда, како се наводи, рекла је „Желим да кажем за све девојке које сањају о еСпорт такмичењима, о слави, ако желите да идете и верујете у себе, треба да заборавите свој пол и кренете у то.

Док Близзцон 2019 можда није имао исте велике најаве за Хеартхстоне као што је то учинио за Оверватцх или Ворлд оф Варцрафт овог викенда, ВКЛиоооново првенство ће постати одлучујући тренутак за године које долазе. Многи фанови на мрежи су аплаудирали ВКЛиооон на њеној победи, а Твитер је експлодирао од честитки из целог света на њеном играчком учинку. ВКЛиооон одлази кући са титулом светског Грандмастерс шампиона и добицима вредним 200.000 долара.

Извор: Род Бреслау/Твитер